Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koło plastyczne

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Proponujemy szeroką ofertę edukacyjną  w zakresie plastyki.

Uczestnicy zajęć poznają podstawowe pojęcia z dziedziny sztuk plastycznych oraz różne formy działań. Uczestnictwo w kole plastycznym zapewnia atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, daje możliwość nabywania nowych umiejętności oraz usprawnienie manualne niezbędne do rozwoju każdego dziecka.

Zastosowanie różnych technik plastycznych wzbogaca warsztat dzieci, daje nowe możliwości w doborze materiałów i ich wykorzystania.

Na zajęciach uczniowie zapoznają się z ciekawymi materiałami plastycznymi (różnego rodzaju farbami, kredkami, pastelami, kredą, gliną masą solną i wieloma innymi) a także ciekawymi technikami. Jednocześnie uczą się co oznaczają słowa: kompozycja, tło, szeroka gama barwna i perspektywa. Podczas pracy twórczej dzieci rozwijają także swoje umiejętności manualne, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową.

Temat zajęć oraz używane techniki dostosowane są do umiejętności oraz zainteresowania uczestników. Zajęcia prowadzone są w atmosferze otwartości i akceptacji, z indywidualnym podejściem do uczestnika, co pozwala przeżyć naturalną radość tworzenia i podnosi samoocenę dziecka.

Wszelkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia GOK  a wykonane prace można zabrać ze sobą do domu. Większość prac jest eksponowana w placówce jako wystawy  okolicznościowe. Prace dzieci wysyłane są na różne konkursy plastyczne.

Zajęcia odbywają się bezpłatnie dwa razy w tygodniu ( wtorek, czwartek ), w godzinach od 16:00 – 18:00.

Prowadzący zajęcia – instruktor ds. plastyki  Pani Zofia Wierciochowicz.

Zdjęcia

Utworzono dnia 27.09.2021, 20:32

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny