Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Dziecka

Utworzono dnia 02.06.2023

W dniu 1 czerwca 2023 roku Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie, zorganizowało imprezę z okazji Dnia Dziecka.

Impreza odbyła się w plenerze, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie.

Kierując się słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” staraliśmy się aby tych uśmiechów i zabawy było jak najwięcej. Dzieci to największa radość i duma a wczoraj miały swoje święto.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień zorganizowaliśmy dla nich liczne atrakcje. Naszymi gośćmi były dzieci z klas I – IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zalesicach i w Woli Mokrzeskiej oraz dzieci klas 0 – III z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Przyrowie.

Na początku dzieci spotkały się ze znanym pisarzem Panem Wiesławem Drabikiem, który jest autorem ponad dwustu książek pełnych humoru, wierszowanych bajeczek chętnie czytanych i oglądanych przez najmłodszych.

Podczas spotkania autorskiego przeprowadzono zabawy i konkursy na temat najciekawszych książek. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł nabyć książeczki z dedykacją i podpisem pisarza.

W czasie uroczystości zaszczyciła swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Przyrów - Pani Anna Kowalska – Fert, która złożyła z serca płynące najserdeczniejsze życzenia z okazji święta „Dnia Dziecka”.

Dalsza część imprezy przebiegała na wolnym powietrzu gdzie dzieci mogły pobawić się na dmuchanych atrakcjach, uczestniczyły również w zabawach i grach przygotowanych przez pracowników GCKiB.

Dużą atrakcją dla dzieci starszych była ściana wspinaczkowa, na której uczestnicy wypróbowywali swoje umiejętności fizyczne.

Malowanie buziek i wykonywanie wodnych tatuaży sprawiło wiele radości najmłodszym uczestnikom imprezy.

Nie mogło również zabraknąć poczęstunku w postaci waty cukrowej i popcornu.

Muzyka znanych i popularnych zespołów dziecięcych oraz sprzyjająca pogoda uatrakcyjniła przebieg całej imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok ! ! !

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 02.06.2023, 17:48

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 51

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 252

Wszystkich: 8234