Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie zimowe 2024

Utworzono dnia 14.02.2024

Podsumowanie ferii zimowych 2024

Ferie zimowe w gminie Przyrów mamy już za sobą, był to czas gdzie każdy mógł wziąć udział w swoich ulubionych zajęciach poprzez, które mógł odkryć w sobie nowe umiejętności i talenty. Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie przygotowało szeroką ofertę mającą na celu wypełnienie czasu wolnego dzieciom z terenu Gminy Przyrów.

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowano trzydniowe warsztaty graficzne, podczas których dzieci nabyły umiejętności z zakresu grafiki komputerowej. Końcowym efektem warsztatów było wykonanie plannera zajęć. Uczestnicy zaprojektowali plan swojego dnia. Warsztaty przeprowadzone przez grafika – pracownika Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Warsztaty plastyczne pod nazwą „ Plastyczne niespodzianki pędzlem malowane” także skupiły dużą liczbę uczestników. W pierwszym dniu dzieci malowały „Podwodny świat”. Podczas drugich warsztatów wykonano prace „Drzewko szczęścia” przy użyciu folii aluminiowej, papieru, tektury i farb. Z wykonanych prac powstała wystawa.

Nie zabrakło również miłych wrażeń podczas zabawy z jogą pt.”W świecie zwierząt”. Uczestnikami zajęć były dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które wykonywały asany zwierząt.

Uczestnicy warsztatów filmowych mieli okazje do zapoznania się m.in.: jak powstaje film, ponadto tworzyli krótkie animacje filmowe. Warsztaty zakończyły się projekcją filmu.

Bardzo ciekawą ofertą, którą przygotowała Biblioteka , było tworzenie książki tunelowej. Młodsi uczestnicy wykonali „Przestrzenny las” natomiast starsi wykonali „Kosmos”.

W dniu 01.02.2024 r. zaplanowany wyjazd do kina Cinema City w Częstochowie na bajkę pt. „Ekipa z dżungli. Akcja ratunkowa”, skupił dużą liczbę uczestników. Sądząc po nastrojach dzieci wyjazd był niezwykle interesujący i udany.

Kolejny bardzo interesujący i udany wyjazd był do sali zabaw- „Hula-Kula” w Rędzinach. Dzieci pod przewodnictwem animatora uczestniczyły w quizach i zabawach. W czasie przerwy zorganizowano poczęstunek.

Warsztaty EDUKIDO zakończyły drugi tydzień ferii. Dwugodzinne zajęcia w dwóch grupach wiekowych, pozwoliły dzieciom poprzez przedstawione projekty, wybudować z klocków lego:

• średniowieczny zamek,

• karoce

, • most zwodzony oraz baszty.

W czytelni biblioteki odbył się blok gier i zabaw dla najmłodszych a także pod fachowym okiem pracowników GCKiB głośne czytanie ciekawych bajek.

Uczestnicy wszystkich zajęć podczas ferii bawili się świetnie w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instruktorom – za przeprowadzone super warsztaty oraz za wspaniałe pomysły, dzięki którym nasze „Ferie Zimowe” stały się ciekawe i niezwykle interesujące.

Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom Pani Sylwii Matysiak i Pani Marii Kałka za pomoc podczas wyjazdów. Ferie zimowe w Gminie Przyrów na stałe wpisują się w działania wydarzeń kulturalnych GCKiB.

GALERIE:

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 61

W tym miesiącu: 203

W poprzednim miesiącu: 665

Wszystkich: 7602