Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie ferii zimowych 2023

Utworzono dnia 07.02.2023

Tegoroczne ferie mamy już za sobą, był to czas gdzie każdy mógł wziąć udział w swoich ulubionych zajęciach poprzez, które mógł odkryć w sobie nowe umiejętności i talenty. Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie przygotowało szeroką ofertę mającą na celu wypełnienie czasu wolnego dzieciom z terenu Gminy Przyrów.

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowano trzydniowe warsztaty graficzne, podczas których dzieci nabyły umiejętności z zakresu grafiki komputerowej.

Końcowym efektem warsztatów było wykonanie kartek i przypinek z okazji zbliżających się „Walentynek”. Zajęcia przeprowadzone pod fachowym okiem grafika – pracownika Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Warsztaty plastyczne zainspirowały dzieci do wykonania prezentów dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Uczestnicy zajęć zdobili metodą decoupage drewniane pudełka i deseczki, które trafiły do dziadków.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a powstałe prace okazały się wysoce kreatywne i profesjonalne. Nie zabrakło również miłych wrażeń podczas zabawy karnawałowej ” z jogą w tle”.

Dzieci w przepięknych, barwnych strojach, przedstawiających różne postacie z bajek, przygotowanych przez rodziców wykonywały przeróżne figury taneczne w postaci ćwiczeń. Dużą popularnością cieszyły się zabawy z chustą.

Miłośnicy warsztatów filmowych mieli okazje do zapoznania się m.in.: jak powstaje film, ponadto tworzyli krótkie animacje filmowe. Warsztaty zakończyły się projekcją filmu pt. „Koziołek Matołek”.

Warsztaty EDUKIDO zapoczątkowały drugi tydzień ferii, uczestnicy tych zajęć przez dwa dni tworzyli przeróżne budowle z klocków. Warsztaty zatytułowano: „ Parada karnawałowa”, oraz „ Fabryka czekolady”.

W czytelni biblioteki odbył się blok gier i zabaw dla najmłodszych a także pod fachowym okiem pracowników GCKiB głośne czytanie ciekawych bajek.

Ferie zakończono atrakcyjnym wyjazdem do kina Cinema City w Częstochowie na film pt. ‘Kot w butach”. Sądząc po nastrojach dzieci i ich rodziców wyjazd był niezwykle interesujący i udany. Uczestnicy wszystkich zajęć podczas ferii bawili się świetnie w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instruktorom – za przeprowadzone super warsztaty oraz za wspaniałe pomysły, dzięki którym nasze „Ferie Zimowe” stały się ciekawe i niezwykle interesujące.

Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom za pomoc podczas wycieczki do kina, która z uwagi na dużą liczbę uczestników okazała się wielce potrzebna. Ferie zimowe w Gminie Przyrów na stałe wpisują się w działania wydarzeń kulturalnych GCKiB.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 07.02.2023, 15:07

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 390

W poprzednim miesiącu: 713

Wszystkich: 6677